ruen

Committees

People`s Council Committee on Budgets, Finance and Economic Policy:

Chairman: Zheynova M.

Deputy Chairman: Gubareva E.

Secretary: Lugansky S.

Committee Members: Petrovich V., Shaposhnikov S., Shymanovsky P.

 

People`s Council Committee on Safety and Defence:

Chairman: Koval A.

Deputy Chairman: Perepyolkin D.

Secretary: Simonenko A.

Committee Members: Voroshilov A., Bozyavkin V., Soloshin V.

 

People`s Council Committee on Social and Housing Policies:

Chairman: Sulim Yu.

Deputy Chairman: Shaban O.

Secretary: Pavlenko E.

Committee Members: Pushkin L., Ivanov S., Korostov E., Korolyuk M.

 

People`s Council Committee on Foreign Policy and International Relations:

Chairman: Khryakov A.

Deputy Chairman: Berdichevsky V.

Secretary: Barkhatnova A.

Committee Members: Pokintelitsa Yu., Konnikov Ya., Kostenko A.

 

People`s Council Committee on Constitutional Legislation and State Construction:

Chairman: Bidyovka V.

Deputy Chairman: Dobros A.

Secretary: 

Committee Members: Martyanova E., Malyutin R., Knysh M., Melnik E.

 

People`s Council Committee on Civil, Criminal, Arbitration and Procedural Legislation:

Chairman: Rubin S.

Deputy Chairman: Makeev S.

Secretary: Dvoryadkina T. 

Committee Members: Kozlov A., Grishin D., Bykadorov A., Zhigulin A.

 

People`s Council Committee on Natural Resource Management, Ecology, Subsoil and Natural Resources:

Chairman: Yarovikov A.

Deputy Chairman: Luchin D.

Secretary: Korotenko Ya.

Committee Members: Borisov A., Vitchenko I., Neer V., Vyatkin A., Kuzmin K.

 

People`s Council Committee on Natural Resource Management, Ecology, Subsoil and Natural Resources:

Chairman: Rozhkov S.

Deputy Chairman: Sverchkov S.

Secretary: Kondratov I.

Committee Members: Dobros I., Skorokhodov V., Chekun V., Kornienko R.

 

People`s Council Committee on Industry and Trade:

Chairman: Tikhonenkov V.

Deputy Chairman: Orlov E.

Secretary: Kostarev V.

Committee Members: Chuchin S., Krikulenko Yu., Goncharov V.

 

People`s Council Committee on Agriculture and Land Resources:

Chairman: Glebov O.

Deputy Chairman: Rura S.

Secretary: Leonov Yu.

Committee Members: Polyushkin Yu., Kulakov S., Salikhov E.

 

People`s Council Committee on Education, Science and Culture:

Chairman: Rudenko M.

Deputy Chairman: Obolenskaya A.

Secretary: 

Committee Members: Tikhonov M., Prokopenko S., Selivanova A.

 

People`s Council Committee on Religious Organizations and Public Associations Issues:

Chairman: Malkov A.

Deputy Chairman: Ivanishina N.

Secretary: Kravets V.

Committee Members: Chaikovskiy P., Metla V.

 

People`s Council Committee on Information Policy and Information Technology:

Chairman: Tsyplakov S.

Deputy Chairman: Baevsky A.

Secretary: Dezortsev D.

Committee Members: 

 

People`s Council Committee on Ethics, Regulations and Organization of Work:

Chairman: Kadyrov G.

Deputy Chairman: Kovalchuk S.

Secretary: Brednev V.

Committee Members: Kurenkov A., Filatova G., Kulbatskaya C., Pshenichnaya N.

 

People`s Council Committee on Public Health, Maternity and Childhood Protection:

Chairman: Avdeev A.

Deputy Chairman: Zavdoveev S.

Secretary: Seryozhenko A.

Committee Members: Belyaev G., Demchenko T., Khramenkov R.

 

People`s Council Committee on Youth Issues, Physical Culture, Sports and Tourism:

Chairman: Sivokonenko Yu.

Deputy Chairman: Martynov Yu.

Secretary: Miroshnichenko A.

Committee Members: Stepanov O., Kondrykinsky S.

 

Print Friendly